ZOBACZ NASZE SZKOLENIA

Jak zrobić dobrego drinka?

Maj 19, 2021

Zabłyśnij wśród znajomych, robiąc najlepsze drinki! Od teraz nie będą mogli wyobrazić sobie imprezy bez Ciebie! Poniżej opiszemy, jak przygotować klasyki, które kocha każdy.


Aperol Spritz

Nie wiesz, czy robienie drinków jest dla Ciebie? Oczywiście, że jest – drinki może nauczyć się robić każdy! Zacznijmy od czegoś prostego i nieskomplikowanego – Aperol Spritz, uwielbiany przede wszystkim przez fanów prosecco. Drinka zaczynamy od wsypania kostek lodu do szklanki, a później wlewamy prosecco. Później dodajemy – jak sama nazwa koktajlu wskazuje – Aperol. Szklankę dopełniamy wodą i wrzucamy plasterek pomarańczy.


Sex on the beach

Sex on the beach to kolejny znany I lubiany drink, którego bez większego wysiłkuprzygotujesz sam. Do tego musisz najpierw przygotować potrzebne składniki: wódkę,brzoskwiniowego schnappsa, sok pomarańczowy, sok żurawinowy oraz kostki lodu. W jaki sposób robi się Sex on the beach? Nic trudnego – wystarczy wlać wszystko do shakera, wstrząsnąć i wlać do szklanki. Pozostanie tylko ładne przybranie drinka – najczęściej dekoruje się go kawałkiem pomarańczy – i można podawać zachwyconym znajomym!


Cuba Libre

Innym klasykiem, który zrobisz bez problemu, jest Cuba Libre. Wystarczy, że masz pod ręką rum, colę oraz limonkę. Wsypujesz do szklanki kostki lodu, wlewasz rum, dolewasz coli. Na koniec wystarczy wycisnąć trochę soku z limonki i zamieszać. Resztę limonki wykorzystaj, żeby udekorować koktajl.


Mojito

Gotowi na coś trudniejszego? Przyrządzenie mojito będzie trochę bardziej skomplikowane. Do zrobienia tego popularnego drinka będziesz potrzebować: rumu, wody gazowanej, limonki, mięty, cukru oraz kruszonego lodu. Na początek rozgnieć miętę w szklance i dodaj umytą i pokrojoną limonkę. Następnie wsyp trochę cukru. Dolej wody i zamieszaj, żeby cukier rozpuścił się. Kolejnym krokiem jest dodanie kruszonego lodu i nalanie rumu. Żeby szklanka była pełna, dolej jeszcze trochę wody gazowanej. Na koniec pamiętaj o przybraniu drinka listkami mięty.Jeśli te koktajle są Ci doskonale znane i chcesz nauczyć się czegoś więcej, koniecznie kup kurs prowadzony przez Mateusza Szuchnika – mistrza w sztuce barmańskiej. Dostęp do kursu można kupić tutajObserwuj nas:

@2022 Warsztatmistrza.pl

Wszystkie prawa zastrzeżone


Bezpieczne PłatnośCi: